actuaris.nl

Lagerhuis: Finance & IT

Nieuws
10-03-2026
Jurrian Sollie
Op donderdag 26 maart 2026 keert Lagerhuis Finance & IT terug: scherpe stellingen, voor- en tegenstanders en levendige discussies op Landgoed de Horst, georganiseerd door Triple A - Risk Finance, Actuarial Technology.

Op donderdag 26 maart 2026 keert Lagerhuis Finance & IT terug op Landgoed de Horst. Zoals eerder aangekondigd organiseert het team Actuarial Technology van Triple A – Risk Finance opnieuw een interactief lagerhuisdebat voor professionals uit het actuariële vakgebied. Nu worden de thema’s onthuld waarover de sprekers met elkaar de discussie zullen aangaan. 

Volgens organisator Jurrian Sollie draait het programma om onderwerpen die momenteel volop in beweging zijn binnen het actuariaat. “We hebben gezocht naar thema’s die echt schuren: onderwerpen waar de meningen uiteen kunnen lopen en waar veel organisaties mee bezig zijn. Dat maakt het lagerhuis format bijzonder krachtig.” 

Het programma bestaat uit vier inhoudelijke thema’s:

  • De zin en onzin van AI in het actuariaat
    Is AI vooral een hulpmiddel of neemt het uiteindelijk de rol van de actuaris over? De uiteenlopende visies in de markt maken dit tot een ideale aftrap voor debat.
  • Low code vs. Zelfbouw
    Kun je met een low‑code platform wel echt specialistische actuariële applicaties bouwen? Of blijft maatwerk onmisbaar? Een onderwerp dat bij veel organisaties actueel is.
  • Meer scenario’s in stochastisch rekenen: hoe ver moet je gaan?
    Is het draaien van 10.000 scenario’s waardevoller dan een goede deterministische gevoeligheidsanalyse? Waar ligt de grens tussen inzicht en overkill?
  • De actuariële opleiding & het PE‑systeem
    Zijn de huidige (A)EMAS‑opleidingen en het AG‑PE‑programma nog passend bij de snel veranderende praktijk, of is het tijd voor vernieuwing? 

De definitieve stellingen worden nog vastgesteld, maar deze vier thema’s vormen de inhoudelijke ruggengraat van het debat. 

Zoals bij eerdere edities is het Lagerhuis: Finance & IT toegankelijk voor iedereen die binnen het financiële en actuariële domein werkt, van schade en zorg tot leven en pensioenen. Een specifieke achtergrond is niet vereist. Het draait om meedenken, meediscussiëren en samen scherp kijken naar de toekomst van het vak. 

Met dit initiatief wil Triple A – Risk Finance kennisdeling en dialoog stimuleren en actuele ontwikkelingen in het actuariaat vanuit verschillende perspectieven belichten.

>> Geef je nu op!

Lees verder op: Triple A - Risk Finance

Gerelateerde vacatures

Geïnteresseerd in een carrière bij organisaties in ditzelfde vakgebied? Bekijk hieronder de gerelateerde vacatures en vind de perfecte match voor jou!
Top vacature
Vopak
Marktconform
Medior
Rotterdam
Als Senior Pension Desk Employee bij Vopak stuur je de uitvoering van de solidaire premieregeling aan, bewaak je pensioenadministratie en vermogensbeheer, coördineer je communicatie, finance en compliance, en ondersteun je...
Marsh
Marktconform
Junior, Medior, Senior
Rotterdam
Als Finance Specialist Reinsurance bij Guy Carpenter Benelux beheer je herverzekeringscontracten en financiële stromen: contractinvoer en compliance, premie- en schadefacturatie, periodieke afrekeningen, cashflow en betalingen, claims, portefeuillecommutaties en audit trail.
AZL
Marktconform
Medior, Senior
Utrecht
Als Pensioenconsulent bij AZL ben je de schakel tussen pensioenfondsen en werkgevers: je voert looncontroles en werkingssfeeronderzoeken uit, rapporteert bevindingen, adviseert over pensioenregelingen en stemt af met bestuur en ketenpartners.
House of Bèta
In overleg
Medior, Senior
Nederland
Als Actuarieel Specialist bij House of Bèta kies je zelf je opdrachten en opdrachtgevers. Je werkt als zzp'er of interim professional en voegt waarde toe met je expertise. Profiteer van...